Najczęstsze pytania

Bezpłatne badanie wzroku?

Tak, badanie jest bezpłatne przy zakupie kompletnych okularów.

Wykonujemy je w dniu złożenia zamówienia.

Nie ma potrzeby wcześniejszego zapisywania się.

Badania wykonujemy w "SERCU SUWAŁK" ul. Ks. Zawadzkiego 2 lok.10, od Poniedziałku do Czwartku od 9:00 do 19:00, Piątek od 9:00 do 15:00. 

 

Ile kosztują okulary?

Na koszt kompletnych okularów ma duży wpływ cena oprawy i soczewek okularowych. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań poczynając od produktów ekonomicznych po produkty standardowe i na końcu ofertę premium dla wymagających. Dlatego też warto przed zakupem zastanowić się czego oczekujemy od naszych nowych okularów i ile jesteśmy w satnie za to zapłacić. 
Dla każdego znajdziemy idealne rozwiązanie w odpowiedniej kwocie.

 

Prosimy pamiętać, że w przypadku pełnej wyceny potrzebujemy zlecenie na okulary. Nie jesteśmy w stanie jej wykonać gdy zlecenie znajduje się w domu, samochodzie lub "będzie wypisane w najbliższym czasie"

 

Nie prowadzimy sprzedaży internetowej. Nie wykonujemy również wycen za pośrednictwem wiadomości e-mail. Zapraszmy do naszych pracowni.

 

Jaką wybrać oprawę?

Taką jaka się najbardziej podoba. Dobry optyk wstawi każdą korekcję do dowolnie wybranej ramki. Warto jednak posłuchać podpowiedzi ze strony optyka lub asystenta w Pracowni Optycznej. Pamiętajmy jednak, iż nie warto wybierać oprawy miesiąc czy też tydzień przed ich zakupem. Większość modeli pochodzi z limitowanych kolekcji. W przypadku ich sprzedaży nie jesteśmy w stanie sprowadzić tej upatrzonej zbyt wcześnie :( (nie pomoże tu nawet spisany model oprawy czy też zdjęcie w telefonie)

Należy też pamiętać, iż każdy punkt sprzedaży posiada zazwyczaj inny asortyment. 

 

Ile kosztują "progresy"?

W tym przypadku jest podobnie jak z kosztem normalnych okularów. Na rynku optycznych dostępnych jest wiele firm produkujących progresywne szkła okularowe. Ich oferty to często od 3 do 6 różnych konstrukcji szkieł progresywnych, a do każdej z tych konstrukcji można wybrać z około 8 różnych opcji (powłoki antyrefleksyjne ekonomiczne, olejofobowe, diamentowe, niebieskie, EyeDrive, fotochrom i wiele wiele innych..). Przyjmując, że firma "A" ma w swojej ofercie 6 konstrukcji szkieł progresywnych i 8 opcji dodatkowych to mamy 48 różnych cen. Współpracujemy z około 10 firmami produkującymi szkła okularowe, co za tym idzie 48 cen x 10 firm = 480 różnych cen. Nie jest proste wybrać odpowiednią. Dlatego chętnie w tym pomagamy. Przed zakupem również należy zastanowić się czego oczekujemy od takich okularów i ile pieniędzy jesteśmy w satnie na to przeznaczyć, a na pewno znajdziemy idealne rozwiązanie. 

 

Ile trzeba czekać na okulary?
Większość podstawowych prac wykonujemy w dniu ich zamównienia. Na niektóre jednak należy poczekać kilka dni. Dlatego też prosimy o cierpliwość. W przypadku pozostawienia numeru telefonu, po wykonaniu okularów niezwłocznie informujemy o tym zamawiającego. Nie przyspieszą wykonia telefony z pytaniami "czy są już wykonane?" :)

 

Kiedy mnie Pan obsłuży?

W każdej sytuacji staramy sie pomóc jak najszybciej. Często jednak przez dużą ilość pracy nie jesteśmy w stanie przeznaczyć Państwu wystarczającej uwagi za co serdecznie przepraszamy. Pracownia otwarta jest 5 dni w tygodniu od 9:00 do 19:00, a w soboty od 9:00 do 13:00. Większość opraw okularowych wyeksponowana jest na ekspozytorach. Oprawy ułożone w kuwetach, szufladach lub zamknięte w ekspozytorach pokazujemy osobiście ze względu na możliwość ich uszkodzenia w przypadku nieumiejętnego obsługiwania się ekspozytorami. Zawsze mozna wejść, pooglądać i popytać, a ktoś z obsługi napewno Państwu pomoże.  

 

Czy poprawicie mi okulary?

Tak, wszystkie okulary zakupione w Jóźiwik Twój OPTYK modelujemy, prostujemy bezpłatnie. 
Nie serwisujemy, nie modelujemy, nie poprawiamy, nie oceniamy, nie sprawdzamy okularów wykonanych po za naszymi punktami. W przypadku problemów należy zgłosić się do miejca ich zakupu.

 

Czy można wypolerować rysy na szkle?

W przypadku wystąpienia zarysowań lub starcia powłoki antyreflekyjnej nie ma możliwości wypolerowania czy regeneracji soczewek okularowych. Jedynym rozwiązaniem jest wymiana ich na nowe. 
Przy zakupie polecamy lepszej jakości soczewki okularowe z dodatkowymi warstwami zabezpieczjącymi przed uszkodzeniem.